Elektronická ŽK

Vážení rodiče a žáci,
od 5. ročníku začínáme ve škole používat elektronickou žákovskou knížku (EŽK), kde budete mít možnost sledovat průběžně výsledky vzdělávání.

1. Každý žák i každý zákonný zástupce bude mít uživatelské jméno a heslo. Uložte si ho, bude sloužit ke vstupu do systému i pro další roky. Při ztrátě je nutné kontaktovat správce ICT sítě ve škole pana F. Staňka, který Vám vygeneruje nové přístupové údaje.
  2. Učitelé budou zapisovat známky průběžně, každá známka bude zaznamenána v EŽK nejdéle do týdne po jejím udělení.
  3. V EŽK je každé známce přidělena tzv. váha (malé číslo, které se zobrazuje pod známkou) – číslo 1-9, pomocí kterého přidělí učitel známce závažnost v celkové klasifikaci (čím větší číslo, tím důležitější známka). Váha se promítá i do průměru, který se automaticky ukazuje v EŽK. Při tvorbě souhrnné klasifikace učitel k váze jednotlivých známek a průměru přihlíží, konečná klasifikace je ale v jeho kompetenci (nemusí striktně respektovat pravidla matematického zaokrouhlování).
  4. Váha může být stanovena jednotlivými učiteli, ale platí některá obecná pravidla:
    čtvrtletní (velká) písemná práce – váha 8
    test – váha 6
    menší test – váha 4
    pracovní list, slovíčka, referát, desetiminutovka – váha 3
    vedení sešitu, práce v hodině, samostatná práce – váha 2
    aktivita v hodině – váha 1

Pokud nemáte přístup na internet, stačí podat žádost a my Vám každých 14 dní (pokud se nedohodneme jinak) budeme dávat výpis známek dítěte.

Setkáte-li se s potížemi, obraťte se na vedení školy nebo na pana Staňka.

Mgr. Hana Vošahlíková

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Jiří a Marek - mrazem nás zalek.