Únor v ZŠ a MŠ

Mističky ze samotuhnoucí hmoty

Co se dělo v únoru?

Únor, nejkratší měsíc v roce. Předpokládalo by se, že se v rámci krátké časové dotace nic nestihne, ale opak je pravdou. Naše škola i školka byly plná aktivit a my Vás s nimi rádi seznámíme.

Největším zážitkem, na který všichni ze svých školních let vzpomínáme, je lyžařský výcvik. A ten u nás v měsíci únoru absolvovaly děti z 8.A, 8.B a 7. třídy. Výcvik probíhal ve Ski areálu Monínec. Děti se mohly naučit na lyžích či snowboardu nebo se jen zdokonalit a vypilovat svoje schopnosti.  V areálu bylo dostatečné vyžití. A to jak večerní lyžování, tak také návštěva bazénu. Vyučující si pro děti připravili zábavný program - skupinové soutěže nebo skládání básniček na téma lyžařský výcvik.

Ve středu 16.2 se konal další barevný den. Tentokrát si vybírala šestá třída. Jejich volba padla na černou barvu a naše škola se zahalila do smuteční barvy. Ale i přesto jsme neztratili úsměv na tváři a den jsme si užili.

Ve školním klubu v měsíci únor děti strávily jen pár dní, neboť byl z organizačních důvodů jeho provoz omezen. Společně oslavily sladkými srdíčky svátek svatého Valentýna, den plný lásky a náklonnosti mezi lidmi. Opět se věnovaly oblíbené činnosti - pletení, do níž se tentokrát zapojili aktivně i kluci. Byly to dny plné různých zábavných her, tvoření dle vlastní fantazie a relaxování ve vacích.

Školní družina byla v únoru v plném nasazení.  Leden utekl jako voda a přišel měsíc únor, na jehož začátku si návštěvníci družiny připomněli svátek Hromnic a tradice s tím spojené, vyráběli valentýnská přáníčka a vyrobili krásné mističky ze samotuhnoucí hmoty, které po vyschnutí vlastnoručně ozdobili akrylovými barvami a zafixovali bezbarvým lakem. Kromě toho se děti věnovaly zábavným hrám, venkovním procházkám nebo relaxaci při hudbě.

V prvním oddělení školní družiny se pokračovalo v programu projektu Cesta Velké Matky. Kde byly tématem měsíce tkané tašky. Všichni již mají založený útek a hlavní osnovu. Tkají první řady a seznamují se s tím, jak se len jako materiál chová při tkaní. Protože je to celkem náročná práce na pozornost, prokládali ji hrami venku. Od míčových her, přes lakros až k lukostřelbě a hrám se šípy, jako jsou Vraní šípy a štafeta.

I v mateřské škole bylo veselo. Děti vyráběly, sportovaly, navštěvovaly kurzy bruslení s předškoláčky a nejvíce užily závěrečný karneval, na který se děti celý měsíc moc těšily. Karneval se konal v pátek 18. 2. 2022, kdy zaplnily naši školku nádherné pohádkové postavy. Po počátečním představení všech bytostí se vydal masopustní průvod po celé škole, kde způsobil menší rozruch hlasitou hudbou, masopustním pokřikem a úžasně sehraným tancem. Podařilo se roztančit některé školáky, vyučující, a dokonce i paní kuchařky a možná tím zachránili i nějakého žáčka od právě probíhajícího zkoušení. Poté nás už všechny čekaly jen rozmanité úkoly a volná zábava.

Kolektiv ZŠ a MŠ Petrovice

Datum vložení: 9. 3. 2022 18:43
Datum poslední aktualizace: 10. 3. 2022 18:57

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Přijde-li před Jiřím bouře, bude dlouho za kamny dobře.