Základní škola a mateřská škola PETROVICE

Základní škola a mateřská škola Petrovice

Sportovní turnaje

Fotbal

V měsíci dubnu proběhlo několik sportovních turnajů, kterých se zúčastnili také naši žáci. A že byli úspěšní, se dočtete v tomto článku..

5. dubna 2022 proběhlo v Sedlčanech okresní kolo Odznaku všestrannosti, který má za svůj cíl motivovat žáky ke zlepšení sportovní zdatnosti. Této soutěže se zúčastnili také žáci naší školy a podali kvalitní výkony a celou akci si moc užili.

Žáci z 1. stupně se zúčastnili 8. dubna florbalového turnaje škol pořádaného oddílem FBC DOŠWICH v Milevsku. V 1. kategorii hrálo 7 družstev, ve druhé kategorii 6 družstev. Vybojovali v obou kategoriích 3. místo.

Ve čtvrtek 21. 4. chlapci 2. stupně soutěžili na florbalovém turnaji v Sedlčanech. Rozděleni byli do dvou kategorií a mladší žáci získali skvělé 3. místo a starší obsadili místo 4.

Ve středu 27. 4. pro změnu vyrazili žáci 1. stupně na turnaj v kopané podnázvem MC Donald´s Cup. Družstvo mladších bylo sestaveno z žáků od 1. - 3. třídy a starší družstvo tvořili žáci 4. a 5. třídy. ZŠ Petrovice mladší vyhráli s přehledem všechny své tři zápasy a celkem nastříleli protihráčům 37 gólů. Vyhráli tak celý turnaj a zaslouženě postupují do okresního kola, které se uskuteční příští středu 4. 5. na Dobříši. ZŠ Petrovice starší hned první zápas vyhráli, ale potom je začalo štěstí opouštět. Obsadili tak krásné 4. místo

S velkým odhodláním vyrazily ve čtvrtek 28. 4. některé žákyně 2. stupně na florbalový turnaj do Sedlčan. V kategoriích 6.-7. třída a 8.-9. třída se dívky utkaly vždy s dalšími  třemi týmy. Ačkoli mladší dívky bojovaly dychtivě po celou dobu, obsadily konečné 4. místoStarším žačkám se podařilo v posledním zápase vybojovat dokonce 3. místo -  na nájezdy. Dívky tak zakončily hru v úžasné euforii.