Základní škola a mateřská škola PETROVICE

Základní škola a mateřská škola Petrovice

Sportovní soutěže

Okres fotbalu

V dubnu a na začátku května se naši žáci zúčastnili soutěží ve fotbalu, vybíjené a florbalu...

Fotbal

V pátek 14. 4. 2023 se žáci 1. stupně zúčastnili fotbalového turnaje McDonald’s Cup, který se konal v Sedlčanech. Jelikož nám počasí nepřálo, tak jsme turnaj odehráli ve sportovní hale. Turnaje se zúčastnili žáci a žákyně 1. – 5. třídy. Naši fotbalisté i fotbalistky předvedli opravdu perfektní výkony a oba týmy se umístily na krásné druhé příčce. Měli jsme obrovskou radost, protože tým z první i druhé příčky postupuje do okresního kola. Žáci z 1. – 3. ročníku odehráli své další zápasy 26. dubna na fotbalovém hřišti v Dobříši, kde obsadili celkové 5. místo. Žáci ze 4. a 5. ročníku vyrazili 28. dubna pro změnu do Příbrami. Zde vybojovali 8. místo.

Okres fotbaluVybíjená

Žáci z 1. – 3. třídy naší základní školy jeli na turnaj ve vybíjené do Sedlčan. Byla to pro děti premiéra a zvládly to pravdu skvěle. Hned v prvním zápase si žáci vybojovali výhru a poté se to dětem podařilo ještě dvakrát. Bohužel zde byly i silnější a zkušenější týmy, které byly „o chlup“ lepší než my. To ale vůbec nevadilo, děti si to užily a umístily se na krásném 3. místě. Všichni se opravdu moc snažili a podali ten nejlepší možný výkon. Žáci ukázali, že mají správného sportovního ducha a patří jim velký dík za to, že vzorně a s plným nasazením reprezentovali naši školu.

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 se žáci 5. ročníku zúčastnili turnaje ve vybíjené v tělocvičně 1. ZŠ Sedlčany. Do turnaje se dohromady přihlásilo 9 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Každé družstvo bylo složeno z 10 hrajících dětí a dvou náhradníků. Jeden zápas trval 2x5 minut a vyhrál tým, který po vypršení časového limitu vybil více hráčů z protějšího tým. V základní skupině žáci ZŠ a MŠ Petrovice všechny souboje s přehledem ovládli. Zápas proti ZŠ Jesenice vyhráli 10:1, 1. ZŠ Sedlčany 11:3 a ZŠ Kosova Hora 12:3. Do vyřazovacích bojů tedy postoupili neohroženě z 1. místa bez zaváhání a do finále nastoupili proti vítězi druhé skupiny, kterým se stali žáci ZŠ Dublovice, ale ani oni nedokázali chlapce a dívky z petrovické školy zastavit. Ti tak ovládli také finále a odvezli si ze Sedlčan zlaté medaile.

VybíjenáFlorbal

Dne 4. 5. 2023 se v milevské sportovní hale uskutečnil florbalový turnaj pro žáky 1. stupně základních škol. Celkem se turnaje zúčastnilo 23 týmů ve 3 kategoriích. Tohoto turnaje se zúčastnila i ZŠ a MŠ Petrovice. Zastoupení měla ve dvou kategoriích. V kategorii chlapců 1. – 3. třída ZŠ Petrovice obsadila 5. místo. V této kategorii bojovalo 8 týmů a byla to opravdu velká konkurence.  Chlapci ZŠ Petrovice v kategorii  4.-5. třída v konkurenci 9 týmů vybojovali 6. místo. Všichni hráči dali ho hry své maximum, ale ono štěstíčko bohužel nestálo při nás.