Příměstské tábory

Tábor_1

Na konci srpna se na ZŠ a MŠ Petrovice uskutečnily dva příměstské tábory. V termínu 15. – 19. 8. proběhl pod vedením Lucie Šimečkové tábor nazvaný „Survivor – cesta o přežití“ a od 22. do 26. 8. byly organizátorkami „Pirátského tábora“ Veronika a Martina Vošahlíkovy.

SURVIVOR – CESTA O PŘEŽITÍ

V Petrovicích proběhl druhý ročník příměstského tábora, který byl opět perfektní.  Počasí nám znovu vyšlo na jedničku a my jsme mohli pořádat soutěže s vodou i velice oblíbené vodní bitvy.

Pro letošní ročník tábora byl inspirací pořad Survivor, čili hra o „přežití“. V tomto duchu proběhl celý tábor.  Samozřejmě to nebyla doslova hra o „přežití“, nemusíte se bát. Na děti čekalo několik strastiplných překážek, které musely v týmech překonat a moře zábavy.

Tábora se letos zúčastnilo 29 dětí.  Hned první den jsme všechny rozdělili do kmenů a každý dostal barevný šátek. Všechny kmeny si zvolily svůj název a vytvořili vlajku. Na táboře spolu soupeřil kmen muflonů, mimoňů, červených rubínů a zelených prasat.

I v letošním roce jsme se nestihli vůbec nudit. Hráli jsme hry venku i v tělocvičně, hledali jsme poklady, vyráběli jsme náramky i rámečky na fotky, zašli jsme na vítěznou zmrzlinu a poslední den tábora jsme opékali buřty na rozhledně Kuníček.

Celý tábor jsme ukončili vyhlášením vítězů a všichni si domu odnesli medaili i věcné ceny.

Mám obrovskou radost, že se tábor opět velmi povedl a stal se mezi dětmi oblíbeným.  Už teď se těšíme na další ročník.

Hezké dny všem zúčastněným dětem i jejich blízkým přejí vedoucí Lucka, Vašek, David a Marťa

Lucie Šimečková

Tábor_1

PIRÁTSKÝ TÁBOR

Z maximálního počtu 15 dětí se jich do našeho tábora přihlásilo 13. Počasí nám úplně nevyšlo, ale i tak tábor proběhl v duchu pirátských aktivit. Děti si vyrobily společnou pirátkou vlajku, masky na obličej, drobnosti ze samotvrdnoucí hmoty a uskutečnily se seznamovací a kolektivní hry (vybíjená, fotbal, čertíci, sestřel loď,…). Největší úspěch měla překážková dráha poslepu, AZ kvíz a hry ve dvojicích.

Celý tábor jsme uzavřeli závěrečnou bojovkou (cestou za pokladem), kde na děti čekal pirát kapitán Žbluňk se skutečným pokladem. Nechyběla samozřejmě ani párty s diskotékou. Největší odvážlivci se pak zúčastnili menší vodní bitvy. Každý účastník dostal medaili a diplom.

Tento tábor byl letos naposledy financován z dotace díky spolupráci s firmou Attavena. Nicméně příští rok děti o možnost účasti na našem táboře jistě nepřijdou.

Veronika Vošahlíková

Tábor_2

Datum vložení: 14. 9. 2022 9:31
Datum poslední aktualizace: 14. 9. 2022 10:00

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.