Menu
Základní škola a mateřská škola PETROVICE

Základní škola a mateřská škola Petrovice

1. pololetí v ZŠ a MŠ Petrovice

Začátek tohoto školního roku byl náročný. O prázdninách jsme byli několikrát vytopeni, a tak jsme museli dát vše do pořádku ještě před příchodem dětí.

Začátek tohoto školního roku byl náročný. O prázdninách jsme byli několikrát vytopeni, a tak jsme museli dát vše do pořádku ještě před příchodem dětí. Vše jsme nakonec stihli. Dokonce jsme uskutečnili tři turnusy příměstského tábora. Školní rok 2021/2022 jsme zahájili se 166 žáky základní a 29 dětmi mateřské školy. Deváťáci převzali hned první den patronství nad prvňáčky, a tak je celý týden doprovázeli do školní jídelny a pomáhali jim s adaptací na školní prostředí. A to byl jen začátek!

Základní škola

V září jsme zrealizovali sbírku Ligy proti rakovině Praha, jejíž výtěžek je určen na prevenci, výzkum a léčbu rakoviny. Díky štědrosti dárců se nám podařilo přispět částkou 5.540,-Kč.

Některé třídy základní školy (ale také děti z mateřské školy) absolvovaly akci milevské knihovny – Knihožrouti. Ve škole také proběhla všemi velmi oblíbená akce – filmová noc neboli spaní ve škole.

Žáci 2. stupně absolvovali programy všeobecné primární prevence, kterou zajišťovala organizace Magdaléna, o.p.s. a které byly zaměřeny především na vztahy ve třídě a na rizikové chování v rámci kolektivu. Starší děti se bavily o kyberšikaně, partnerství a různých formách závislostí. Na programy naše škola získala dotaci z Fondu prevence Středočeského kraje.

Letos proběhly také volby do Školské rady. Z řad rodičů byli zvoleni L. Šimečková, J. Motrincová a E. Bílková, z řad pedagogických pracovníků L. Šimečková, E. Kubíčková a L. Kopecký.

Zrealizovali jsme také sběr papíru. Podařily se nám sesbírat 3t papíru a získat tak 4.500,-Kč, které použijeme na aktivity žáků.

V listopadu se nám podařil uskutečnit Školní jarmark. Letos poprvé venku. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak mohli žáci nabídnout rodičům, přátelům a známým své ručně dělané výrobky. Nebyla nouze o adventní svícny, vánoční cukroví, postavičky sněhuláků, pletené ponožky a všemožné druhy dekorací. Ulici prosvítila záře světýlek z vánočního stromečku umístěného ve školním vestibulu. Školní sbor přitom navodil přicházející vánoční atmosféru svými koledami.

Prosinec se nesl v duchu Vánoc. A ačkoli jsme z důvodu vysoké nemocnosti dětí i zaměstnanců skončilli rok 2022 o něco dříve, o třídní besídky jsme nepřišli.

Posledním měsícem tohoto pololetí byl leden, v němž nebyla nouze o testování, karantény i distanční výuku. Abychom si zpestřili toto období, proběhl první z barevných dní. A tím byl den oranžový. Barvu vybírali žáci 5. třídy. A jaký bude ten další? Nechme se překvapit, kterou barvu vyberou šesťáci.

Mateřská škola

Děti v MŠ se v říjnu rozloučily s létem a přivítaly barevný podzim, všichni netrpělivě čekali na větrné počasí, aby mohli společně vyrazit pouštět draky. Největším překvapením pro všechny byla návštěva paní Podzimky, se kterou si děti zazpívaly, vařily podzimní polévku a objevovaly tajemství mlhy. Odměnou pro všechny byl tajemný podzimní poklad.

V listopadu navštívila naši MŠ paní Kortanová z milevské knihovny, která pro děti připravila dětský program Knihožrouti.

Prosinec se nesl ve znamení Vánoc a vánočních tradic. Do školky zavítali Mikuláš, anděl a čerti. Znalosti o Vánocích přišla prohloubit paní knihovnice s programem Knihožrouti, kdy děti plnily úkoly na vánoční téma a za správně zodpovězené odpovědi dostávaly ozdoby, které pak dávaly na stromeček. Program zakončila pohádkou O malé jedličce od Hanse Christiana Andersena.

V lednu se naše MŠ Sovičky přihlásila do školičky bruslení na milevském stadionu. S pomocí pana trenéra zkoušeli starší děti první nejisté krůčky na bruslích. Díky skvělému přístupu pana instruktora se děti dokázaly zbavit strachu a některé se dokonce rozjely po ledu bez opory už po první lekci.

Kolektiv ZŠ a MŠ Petrovice

Datum vložení: 13. 2. 2022 21:00
Datum poslední aktualizace: 1. 3. 2022 21:01
Autor: admin prevod

ZŠ Petrovice

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Moc hub srpnových - moc vánic sněhových.

Pranostika na akt. den

Na den svatého Sebalda vybírají včelaři med.