Prosinec - leden

Pohádková kovárna Selibov

Pohádková kovárna Selibov, Lyžování na Monínci

Ve středu 14. 12. jsme si vyrazili zkrátit naše předvánoční čekání do Pohádkové kovárny Selibov.

Jako mávnutím kouzelného proutku jsme se ocitli ve vánočním pohádkovém světě plném krásně ozdobených živých stromečků. Mohli jsme zde vidět, jaký stromeček mají například čerti v pekle, co mají hastrmani ke štědrovečerní večeři a jak se slavily Vánoce v minulém století.

Poté jsme si v útulné dílničce vyrobili dárek pro rodiče a na zahřátí jsme dostali výborný teplý čaj. Musíme říct, že výlet to byl opravdu kouzelný.  A radost jsme před Vánoci udělali i rodičům, protože vše bylo placeno z prostředků školy. DěkujemeJ.

V týdnu od 9. do 13. 1. se některé naše Sovičky proměnily v budoucí nadějné sportovce, jelikož se přihlásily na kurz lyžování. Společně se školáky se vydaly zdolávat úskalí lyžování na Monínec. První dny se Sovičky učily sjet malý kopec a jak jej ubrzdit. Postupně se vypracovaly až na ježdění na větším kopci a dokonce zdolaly i vlek. Závěrem kurzu se mohly děti předvést rodičům při „závodech“, které všichni účastníci vyhráli! Byli odměněni medailí a diplomem a hlavně pocitem, že kopec pro ně na lyžích není žádná překážka.

Datum vložení: 17. 1. 2023 12:49
Datum poslední aktualizace: 26. 4. 2023 14:24
Autor: Eliška Bílková

MŠ Petrovice

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Po teplém Marku se často ochlazuje.