Konec roku 2021

Ukončení roku 2021 ve školce

V týdnu od 29. 11. se naše školka proměnila v opravdovou čertí školu, kde jsme se učili nejen čertím počtům, čertovskému psaní a samozřejmě hrůzostrašnému čertímu strašení, ale především jsme se snažili zhodnotit tento rok. Bylo až k neuvěření, jak jsme všichni dokázali odhadnout, co si o nás asi Mikuláš při páteční návštěvě přečte ve své Knize hříchů. Velké obavy jsme ale neměli. Důkladně jsme se přece připravili.

A když k nám v pátek 3. 12. opět zavítala již dlouho fungující parta Mikuláš, anděl a čertíci, svou básničkou a krásným tanečkem jsme naši vzácnou návštěvu nakonec potěšili. Nějaký ten vroubek se samozřejmě našel, ale nebylo to nic hrozného.

I přes menší počet dětí jsme si předvánoční čas ve školce užili! V doprovodu vánočních koled jsme si zopakovali a vyzkoušeli mnoho tradičních vánočních zvyků, jako je pouštění lodiček, házení botou, krájení jablíčka, hledání hvězdičky, poslouchání Andělského zvonění atd. Naše znalosti o Vánocích přišla prohloubit paní knihovnice s programem Knihožrouti, kdy jsme plnili úkoly na vánoční téma a za správně zodpovězené odpovědi dostávali ozdoby, které jsme dávali na stromeček. Program zakončila pohádkou O malé jedličce od Hanse Christiana Andersena, která se nám moc líbila a navodila tak ještě silnější vánoční atmosféru.

Těsně před Vánoci naši školku bohužel opět navštívil bacil v podobě rýmy, kašle a zánětu spojivek, a většina dětí tak zůstala doma. Proto jsme se společně s ostatními kamarády ve školce domluvili, že i když Ježíšek letos zase donesl do tříd Kulíšků a Puštíků krásné vánoční stromečky, že s dárky dorazí až v lednu, aby o radost z vánoční nadílky nepřišel nikdo z nás.

Kolektiv MŠ

Datum vložení: 3. 1. 2022 14:19
Datum poslední aktualizace: 14. 3. 2022 14:20

MŠ Petrovice

Březen - za kamna vlezem.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.