Co jsme spolu zažili…

Aktivity ve školce v únoru a březnu 2020

Dne 24. února jsme se s našimi kamarády ze ZŠ vypravili na týdenní lyžařský výcvik, který probíhal ve Ski areálu Monínec. Zkušení instruktoři se nám intenzivně věnovali a my jsme se každým dnem zlepšovali. Výuka byla zábavná, hráli jsme spoustu her, při nichž jsme si užili spoustu legrace. Každý z nás se během výcviku zlepšil a zdokonalil svůj lyžařský styl. Vyvrcholením celého týdne byl závod ve slalomu, na který jsme se všichni moc těšili a také si ho užili. Na závod nás přijeli povzbudit naši příbuzní a pomohli vytvořit hezkou atmosféru. Moc se nám lyžařský výcvik líbil a těšíme se na příští rok.

V úterý 3. 3. zaplnily naši školku pohádkové postavičky. Konal se zde totiž dlouho očekávaný karneval. Po překonání počátečního ostychu jsme si udělali promenádu masek. Zhodnotili jsme, že všechny masky by si v hodnocení zasloužily první místo. Poté už se děti rozeběhly na připravená stanoviště, kde plnily rozmanité úkoly. A co by to bylo za karneval bez pořádné diskotéky. Sotva se ozvaly první tóny známé dětské písničky, ihned se zaplnil celý „parket“ naší školky. Nezapomněli jsme ani na ostatní personál a prošli celou školou, kde jsme způsobili menší pozdvižení☺. Po předání drobných dárků a zhodnocení celého dne nás ještě čekal výborný oběd. Pro nás bylo největší odměnou, že se dětem karneval líbil a odcházely domů spokojené.

Dne 6. 3. 2020 se za námi do školky přijela podívat paní Jitka Mužíková – dentální hygienistka, která pro nás měla přichystaný bohatý program Zdravé zoubky. Jaké máme typy zubů, jak často bychom měli chodit na preventivní prohlídky k paní zubařce, kolikrát denně a jak si správně čistit zoubky. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací. Také jsme si popovídali o zdravých a nezdravých potravinách. Každý z nás si přinesl svůj zubní kartáček a poctivě jsme zkoušeli správnou techniku čištění zubů. A co se nám nejvíce líbilo? Na chvíli jsme se stali zubařem a na maketách zubů hledali zubní kaz. Následně jsme ho odstranili pomocí speciální bílé hmoty. Byli jsme moc šikovní, a proto jsme byli odměněni malým dárečkem.

Za MŠ kolektiv školky

Datum vložení: 27. 3. 2020 14:04
Datum poslední aktualizace: 14. 3. 2022 14:15
Autor: Ing Lukáš Kopecký

MŠ Petrovice

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.