Březen

Březen u Soviček

Ve středu 15. 3. přijalo naše pozvání pražské Divadlo KK a dorazilo k nám s klasickou, avšak originálně a vtipně pojatou pohádkou O Smolíčkovi. Během zábavného představení, které pobavilo nejen děti, ale také paní učitelky, jsme měli možnost vidět „naživo“ známou herečku z pohádky Princezna a písař Moniku Timkovou a dětského herce z filmu Třetí skoba pro Kocoura Kamila Koulu.

V pátek 17. března probíhal ve školce projektový den „Vítání jara", kdy měly děti následovat „paprsky sluníčka“, které je vedly po cestě za ukrytým pokladem. Během ní plnily různé úkoly jako například oběhnout třikrát strom, prolézt pavoučkovou sítí, vyjmenovat listnaté stromy, skákat jako žabka nebo zahrát si na včelky a posbírat pyl. Děti splnily dohromady osmnáct úkolů, za což si zasloužily odměnu v podobě pana Semínka- skřítka, o kterého se musely postarat, aby mu vyrostly vlásky z pšenice. Děti byly z cesty za sluníčkem nadšené a po pár dnech nám s radostí hlásily, že vlásky skřítkovi již rostou.

V úterý 21. března jsme se připojili k Světovému dni Downova syndromu a na své nožky jsme oblékli nesourodý pár ponožek na podporu dětem a dospělým s tímto onemocněním. Tomuto tématu jsme se věnovali celé dopoledne.

Datum vložení: 6. 4. 2023 12:47
Datum poslední aktualizace: 26. 4. 2023 13:54
Autor: Eliška Bílková

MŠ Petrovice

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.