Září v ŠK

Září v ŠK 1

Opět spolu...

Prázdniny utekly jako voda a my jsme se krásně odpočatí a plní energie opět sešli v našem školním klubu. Nejprve jsme se všichni po prázdninách hezky přivítali, seznámili se s novými kamarády, ujasnili si pravidla. Povyprávěli jsme si zážitky z prázdnin.

Celkově jsme se přizpůsobovali novému režimu po prázdninách.

I v tomto školním roce si budeme připomínat významné dny a začali jsme naším nejoblíbenějším.

Zhlédnutím procesu výroby čokolády, od dozrání kakaových bobů, přes sklizeň, fermentaci, sušení, přimíchávání ingrediencí, až po nalití čokoládové hmoty do forem a zabalení do obalu, jsme si v úterý 13. září připomněli  ,,Mezinárodní den čokolády”. Co by to bylo za den bez její ochutnávky. Ochutnali jsme různé druhy čokolády, nezbyl ani jeden kousek. Všichni jsme si tento sladký den náramně užili.

19. září je „Den, kdy mluvíme jako piráti “, tento den jsme si zpestřili hledáním sladkého pokladu. Kluci plnili různé úkoly, které je zavedly k pokladu, který jim holky schovaly. Užili jsme si spousty legrace. Tvořením a malováním mandalových plakátků jsme oslavili 20. září „Den malování mandal”.

Srdce není jen symbolem lásky, ale i jeden z našich nejdůležitějších orgánů, který pracuje čtyřiadvacet hodin denně celý život.  To, že si nikdy neodpočine, ví asi každý, my jsme si jeho důležitost připomněli v kvízu ve čtvrtek 29. září na ,,Světový den srdce”. V kvízu jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí, některé odpovědi nás však překvapily.

Hodně jsme hráli karetní i deskové hry, pouštěli si oblíbené písničky, potrápily nás hlavolamy, aktivně se klubáci vyřádili při hraní stolního fotbálku, mini ping pongu, šipek a kulečníku, což jsou oblíbené činnosti po celý rok.

Došlo i na naše oblíbené pletení z vlny, kreslení obrázků a tvoření. Tom nám vyzdobil klub super stavbami z Lega, podle vlastní fantazie.

Když bylo pěkné počasí, zasportovali jsme si na klubové zahradě.

Také nás moc bavilo hrát on-line hry s kamarády ve dvojicích.

Školní rok se tedy rozběhl vesele a my se už těšíme, co přinesou měsíce příští.

Jak si děti užívaly měsíc září poznáte podle fotografií. 😀

Za ŠK vychovatelka Petra Vondrášková

Datum vložení: 2. 10. 2022 17:13
Datum poslední aktualizace: 1. 11. 2022 22:20
Autor: Petra Vondrášková

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Brambory sázej na svatého Marka - bude jich plná jamka.