Říjen v ŠK

Říjen v ŠK 1

"Měsíc říjen už je tady, míchá barvy dohromady. Přebarvuje stromům listy, zelenou nechá jen místy."

Další měsíc nám utekl jako voda a my opět píšeme povídání o tom, co jsme tento měsíc udělali a zažili.

Nejdříve jsme přivítali podzim. Vyráběli jsme různé obrázky, výrobky a inspirovali jsme se podzimními barvami.

Začátek tohoto měsíce nám přinesl mnoho významných dní. Zahájili jsme jej oslavou Mezinárodního dne zvířat (4. 10.), další na řadě byl Mezinárodní den úsměvu (5. 10.). U příležitosti těchto dní jsme zhlédli několik legračních videí se zvířaty.

To, že vidíme barevně a jasně je darem, ne samozřejmostí. Měli bychom tedy o svůj zrak pečovat, co to jen jde, protože ve chvíli, kdy o něj nenávratně přijdeme, poznáme co jsme ztratili. To vše jsme si pověděli na Světový den zraku (13. 10.).

Na Světový den úrazů (17. 10.) jsme si připomněli, jak se máme správně a bezpečně chovat. K úrazu můžeme přijít velice snadno a v naprosté většině zcela zbytečně, z nedbalosti nebo podceněním. Právě proto je tak důležitá prevence.

Takže si stále připomínejme základní pravidlo: Spěchejme pomalu. Čas a život se nikdy nedá vrátit zpět.

Den stromů a Mezinárodní den kuchařů (20.10.) jsme oslavili vypracováním kvízů a tvořením plakátků.

Kromě připomenutí si těchto významných dní, jsme také hodně tvořili, hráli různé oblíbené hry, skákali gumu, četli knihy a časopisy, sportovali, trávili slunečné dny na klubové zahradě, poslouchali oblíbené písničky, relaxovali ve vacích a luštili jsme různé křížovky.

Za ŠK vychovatelka Petra Vondrášková

Datum vložení: 1. 11. 2022 22:06
Datum poslední aktualizace: 1. 11. 2022 22:20
Autor: Petra Vondrášková

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.