Listopad v ŠK

Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad. Zlatý lístek z javora, zima už jde do dvora.

Listopad byl ve znamení her, které rozvíjejí vzájemnou pomoc mezi dětmi.

Připomněli jsme si různé svátky. Činnost v listopadu jsme zahájili  Mezinárodním dnem veganství, vysvětlili jsme si rozdíl mezi veganem a vegetariánem. Své znalosti jsme si vyzkoušeli v kvízu, týkajícím se tohoto tématu. Ve středu 2. listopadu jsme si s dětmi připomněli památku všech zemřelých označovanou jako ,,Dušičky”. Povídali jsme si o původu tohoto svátku a o tom, že v této době vzpomínáme na ty, kteří již s námi nejsou a které jsme měli rádi. Blížící se zimu připomněl svatý Martin. Vytvořením plakátku jsme oslavili Světový den pozdravů a Světový den televize.

I tento měsíc jsme hodně četli knihy a časopisy, řešili hlavolamy, pletli z vlny, s pomocí kartonu a vlny jsme vyrobili spoustu barevných bambulek, postavili stavby z lega, povídali si, relaxovali, poslouchali oblíbenou hudbu.

Přes všechny tyto činnosti jsme nezapomněli na sportovní aktivity v tělocvičně a v našem klubu na stolní fotbálek, kulečník a mini ping pong.

Na konci listopadu už ladíme na vánoční notu, a proto vyrábíme s paní Marešovskou náramky z padákového lana na vánoční jarmark. Prodejem těchto náramků přispíváme nadaci Dobrý anděl.

Neradi bychom na něco zapomněli, tak vám to fotky řeknou za nás.

Teď nezbývá nic jiného, než čekat až přijde Mikuláš s čerty a s nimi i ten kouzelný čas Vánoc.

Za ŠK vychovatelka Petra Vondrášková

Datum vložení: 1. 12. 2022 20:41
Datum poslední aktualizace: 2. 12. 2022 16:12
Autor: Petra Vondrášková

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.