Květen v ŠK

Měsíc květen, ten je prima, to už není vůbec zima!

Květen v ŠK
Máme za sebou další měsíc plný nových zážitků. KVĚTEN nebo také MÁJ je považován za nejkrásnější měsíc roku. Má charakteristický název je měsícem lásky, květů a vůně všeho druhu. K tomuto měsíci patří svátek "Den matek" a "Mezinárodní den rodiny". Protože nejkrásnější dárky jsou ty od srdce, věnovaly děti začátkem měsíce každou chvilku, aby potěšily své maminky i celé rodiny. Vyráběly přáníčka, papírová rodinná srdce, voňavá srdíčka a vlastnoručně ozdobené skleničky s překvapením.
Pátek 13. května jsme si zpříjemnili přípravou a ochutnávkou koktejlů, oslavili jsme tímto "Den koktejlů".
"Den Slunce "jsme oslavili v pondělí 16. května. Je to mezinárodní svátek, který vznikl v roce 1978. Seznámili jsme se s významem sluneční energie pro naši planetu. Sluneční záření nám dodává radost, sílu a probouzí vše živé. Tento den nám bude připomínat plakátek, který jsme si vyrobili.
Muzea, jako nenahraditelná místa poznání, nás učí o minulosti a otevírají naše vnímání novým nápadům, což jsou dva zásadní kroky k budování lepší budoucnosti. "Mezinárodní den muzeí" jsme si v našem klubu připomněli ve středu 18. května též výrobou plakátku.
Samozřejmě jsme nezapomněli ani na "Mezinarodní den počítačů", který jsme oslavili ve středu 25. května.
Měsíc květen utekl jako voda a my už pomalu vyhlížíme červen, který je za dveřmi.

Za ŠK vychovatelka Petra Vondrášková

Datum vložení: 2. 6. 2022 22:25
Datum poslední aktualizace: 6. 6. 2022 18:54
Autor: Petra Vondrášková

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.