1. pololetí v ŠD II

Aktivity ve družině

Co se dělo ve družině?

Září

Prázdniny utekly jako vždy rychleji, než jsme čekali a zase jsme se v září sešli ve školní družině, tentokrát v hojném počtu. Seznámili jsme se s novými žáky a žákyněmi z první třídy, zopakovali si naše pravidla a díky dobrému počasí mohly děti hrát různé zábavné hry venku a pobývat v lesoparku. Jinak jsme se věnovali podzimní výzdobě družiny, tvoření z papíru a přírodnin. Také proběhla poznávačka bylin, které se zúčastnili i prvňáčci a bylo vidět, že někteří se v rostlinné říši dobře vyznají.

Říjen

V měsíci říjnu nás mile překvapilo přetrvávající hezké počasí, takže si děti mohly ještě plně užívat venkovních aktivit. Také jsme se samozřejmě společně věnovali tvořivým činnostem (výroba ozdobných záložek do knih, různé koláže s přírodninami, obrázky bublinkovou technikou a oblíbený solený akvarel). Nezapomněli jsme ani na halloweenské tvoření, společnými silami jsme si vydlabali velkou „strašidelnou“ dýni a připomněli si vznik a tradici původního keltského svátku Samhain (dušičky).

Listopad

Hned po oslavách Halloweenu jsme si na začátku listopadu připomněli svátek Dušiček a povídali si také o tradicích našich předků v tomto období. Stále příznivé počasí lákalo k venkovním procházkám do lesoparku a venkovním hrám. Marně jsme čekali na první sněhovou nadílku 11. listopadu, svatý Martin na „bílém koni“ tentokrát nepřijel. Vyzkoušeli jsme si také oblíbené malování na kameny, tentokrát akrylovými barvami. Pomalu se k nám přiblížil adventní čas, a tak se začalo s výrobou vánočních drobností a dekorací.

Prosinec

Ani jsme se nenadáli a přišel prosinec, jeden z nejhezčích měsíců v roce. Děti si užívaly nejen sněhovou nadílku, ale také tvoření vánočních přáníček, výrobu a zdobení perníkových svícnů a poslech vánočních koled, které nám přiblížily krásnou atmosféru blížících se Vánoc.

Před začátkem vánočních prázdnin jsme si v naší družině vzájemně předali dárečky a děti si mohly užít radost také z nových věcí, které naše družina dostala „pod stromeček“.

Leden

Po vánočních prázdninách jsme se zase sešli v naší školní družině v lednovém měsíci nového roku s krásným číslem 2022. Hned začátkem roku jsme si po sdělení zážitků z Vánoc připomněli svátek Tří králů a tradice s tím spojené, vyzkoušeli jsme si kresbu podle předlohy uhlem a suchými pastely, děti se také věnovaly tvoření dle vlastní fantazie a různým zábavným hrám, a také tanci a cvičení při hudbě.

Ilona Doubravová, vychovatelka ŠD II

Datum vložení: 14. 3. 2022 14:29
Datum poslední aktualizace: 14. 3. 2022 14:31

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.