Crazy Day a Den naruby

Prvňáci

Pátek 1.4. proběhl ve škole jinak...

CRAZY DAY

1.4 2022 v pátek se jako každý rok konal ve škole tak zvaný crazy day. Možná se ptáte, co to crazy den je a jak probíhá? Crazy day (bláznivý den) je den, ve kterém si žáci a učitelé vezmou nejrůznější kostýmy a masky. Nepřijde vám to šílené dost? Tak k tomu ještě přidejte to, že si žáci deváté třídy vymění role s učiteli prvního stupně a stanou se na den učiteli. Teď už název ,,crazy day“ chápete, ne?

Letos celý den probíhal tak, že členové školního parlamentu obešli všechny třídy, z každé vybrali tři nejlepší kostýmy a z nich se pak ještě vybraly tři nejlepší z dané kategorie. Kategorie byly tři (prví stupeň, druhý stupeň a zaměstnanci školy). Vyhlášení prvního stupně proběhlo čtvrtou hodinu ve spodním patře. Výherci si odnesli ceny, vyfotili se a vrátili se zpátky do svých tříd se zase učit. Na prvním stupni nejsem, takže ani nevím, kdo vyhrál. Vyhlášení druhého stupně a zaměstnanců proběhlo pátou hodinu také v dolním patře. Výherci si také odnesli svoje ceny a také se vyfotili. Výherce ve druhém stupni také neznám, ale vím, kdo vyhrál mezi zaměstnanci. Byla to paní učitelka Skalická, která byla přestrojena za Zlobu. Svůj hlas vám neprozradím. A chcete vědět, jaký kostým jsem měl já? Byl to Multiverseman. Nevyhrál jsem, snad příště.

Paní učitelka Nováková nám po vyhlášení zahrála na kytaru pár písniček na přání. Třeba: Kozel nebo Vysoký jalovec. Pak se žáci rozešli zpátky do tříd, tam už jsme si jen povídali. Šli jsme na oběd a tím celý crazy day skončil. Těším se na ten příští, protože to bude můj poslední.

Jakub Procházka, 8. B

DEN NARUBY

V pátek 1. 4. 2022 proběhla na naší škole akce, která se vlastně stala už takovou školní tradicí, Den naruby. O čem tento den vlastně je? Nejstarší děti, tedy 9. třída, se ujmou učení těch nejmenších na 1. stupni. Průběh dne narušilo negativně to, že mnozí z nás byli nemocní, takže ostatní museli zaskakovat a improvizovat, a naopak pozitivní bylo, že byl zároveň crazy day a my jsme vlastně v roli učitele nebyli úplně sami za sebe, ale za masku. Děti, které jsme učili, byly moc hodné a šikovné. Připravili jsme si pro ně zábavné, ale i naučné aktivity. Děvčata a kluci hráli židličkovanou, skládali slova z písmenek, řešili přesmyčky, malovali čarodějnici, opakovali jsme dělení, násobilku i vyjmenovaná slova, také nám vyprávěli, čím by chtěli být, až budou dospělí. Za odměnu mnozí dostali pusinku (sladkost). Nakonec všechno dobře dopadlo. I pětky z diktátu, které někteří třeťáci dostali úplně poprvé, se ukázaly jako apríl. Učit na prvním stupni bylo příjemné, ale náročné. Učitelé jsou prostě frajeři!

Za 9. tř. Jana Pecková, Kateřina Vachulková a Václav Bartůněk

Datum vložení: 19. 4. 2022 19:53
Datum poslední aktualizace: 19. 4. 2022 20:01

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.