Únor ve školním klubu

Únor jsem zahájili týdnem odpočinku stráveným u babiček nebo na horách.

Únor jsem zahájili týdnem odpočinku stráveným u babiček nebo na horách. První chvíle po prázdninách jsme si zpestřili povídáním na koberci, na němž jsme si vyprávěli o zážitcích, které děti prožili v době volna. Popovídali jsme si také, jaké činnosti a zábava nás čeká ve školní družině a školním klubu v měsíci únoru.

Měsíc únor jsme zahájili až v úterý 11.2. po jarních prázdninách, protože pondělní větrná smršť nám zabránila jít do školy.

Na naší „Cestě kolem světa“ jsme se tento měsíc soustředili na prosluněnou Brazílii, zemi známou hlavně kvůli světoznámému karnevalu v Rio de Janeiru. Promítali jsme si tematické video. A kdo měl zájem, prověřil si své znalosti v krátkém kvízu.

Ve středu 12. února byl „Den červené ruky“, který poukazuje na porušování základních lidských práv dětí a jejich zatahování do válečných konfliktů.

Čtvrtek 13. února nám přinesl „Den rádia.“

Pátek 14. února se slavil celosvětově známý svátek svatého Valentýna a u nás v klubu jsme jej oslavili výrobou valentýnských přáníček a povídáním o původu tohoto svátku.

Tento den byl zároveň také „Světovým dnem léčby zvukem.“ Odpoledne jsme si zpestřili poslechem nejkrásnější relaxační hudby světa.

Další pátek 21. února jsme si připomněli „Mezinárodní den mateřského jazyka“, kdy jsme si povídali o historii a zajímavostech tohoto svátku.

Jinak jsme se věnovali pohybovým a sportovním hrám, jak v tělocvičně, tak volným hrám venku. Děti hrály také oblíbený stolní fotbal, stavěly Lego, četly časopisy a knihy, věnovaly se výtvarným činnostem, hrály společenské hry nebo jen tak relaxovaly ve vacích.

Petra Vondrášková a Ilona Doubravová

Datum vložení: 9. 3. 2020 10:19
Datum poslední aktualizace: 26. 1. 2022 10:19
Autor: admin prevod

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Do sucha zaseti do svatého Jiří jest velmi dobře, ale do mokra je hrob.