Květen v ŠK

Květen v ŠK 1

Květen, měsíc plný květů a vůní...

Se školním klubem jsme vstoupili do pátého, nejkrásnějšího měsíce tohoto roku, plného květů a vůní.

Měsíc květen byl pro nás srdíčkový.

Začal připomínkou Dne matek a Dne rodiny.

Druhá květnová neděle se již tradičně nesla ve znamení maminek a my tak, jako každý rok, dostali příležitost ocenit ženy, které vždy stojí po našem boku. Přestože naše city k nim sahají daleko za hranice hmotných dárků, není od věci jimi jednou za čas, třeba právě na Den matek, maminky obdarovat. Udělají jim radost a připomenou, že i my jsme tu pro ně. A to za to stojí. Našim maminkám jsme vyrobili sladký dárek a přáníčko.

U příležitosti Dne rodiny jsme si povídali o našich rodinách, co pro nás znamená rodina, kdo ji tvoří, co pro nás dělají rodiče, co my děláme pro rodiče, jaké legrační zážitky se staly v naší rodině. I k tomuto dni jsme na památku vytvořili hezký dárek - rodinné srdíčko.

Nezapomněli jsme samozřejmě ani na Mezinárodní den počítačů, který jsme řádně oslavili.

V měsíci květnu si opět každý přišel na své. Klubáci tvořili, sportovali, prohlubovali si vědomosti o dění v přírodě, hráli hry na postřeh, trénovali paměť a ještě jim zůstal prostor pro jejich fantazii a spontánní hry.

Nyní je před námi poslední měsíc v tomto školním roce a já doufám, že si ho náležitě užijeme.

Mějte krásné dny,

vychovatelka Petra Vondrášková

Datum vložení: 28. 5. 2023 21:47
Datum poslední aktualizace: 28. 5. 2023 21:52
Autor: Petra Vondrášková

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.