Duben v ŠK

Duben v ŠK 2

Pranostika
Chladnější duben bez sněhu jasný a teplý květen.

Duben ve ŠK

Měsíc duben jsme prožili v duchu aprílu a proměnlivého počasí. A co se tedy u nás ve školním klubu dělo?

Čtvrtek 7. duben patřil  “Světovému dni zdraví,“ který lidé oslavují již od roku 1950 pohybem, sportem a pěčí o tělo i duši. Jeho cílem je zvýšit povědomí o zdraví jako nejvyšší hodnotě lidského života. Tento den je připomínkou, že bychom měli neustále pečovat o své zdraví a tím zlepšovat kvalitu našeho života. Neboť “Zdraví je dobro, o němž nevíme, dokud ho neztratíme.” S dětmi jsme si povídali o tom, jak důležité je být zdravý a co proto můžeme sami udělat.

Druhý dubnový týden se nesl ve znamení Velikonoc. Velikonoce jsou již po staletí svátky jara. Součástí těchto svátků jsou nejrůznější zvyky a tradice - pletení pomlázek, koledy, barvení vajíček, řechtačka, pečení beránka i jiných dobrot... Týden  jsme si s dětmi užili, povídali si o Pašijovém týdnu, probrali zvyky, tradice a pranostiky, které se k Velikonocům pojí.

K dubnu neodmyslitelně patří také “Den Země".  Tento den je vhodnou příležitostí k zamyšlení se nad všemi věcmi, které nám naše planeta poskytuje a které bereme většinou jako samozřejmost ( vzduch, voda, příroda, ... ). S dětmi jsme si různými aktivitami připomněli, jak je důležité naši planetu Zemi chránit a zároveň jsme si rozšířili znalosti o další poznatky.

Také jsme si 29. dubna připomněli "Mezinárodní den tance", tanečním vystoupením dívek z našeho klubu.

S měsícem dubnem jsme se rozloučili povídáním o české lidové tradici “Pálení čarodějnic.”

Ke všem těmto významným dnům jsme si vytvořili plakáty, hráli různé hry,  pletli z vlny a dělali bambulky, povídali o všem možném, relaxovali ve vacích, stavěli z lega, hodně kreslili podle své vlastní fantazie, četli časopisy i knihy. Také nás potrápily hlavolamy a soutěžili jsme o korunu v našem oblíbeném stolním fotbálku.

Pokud jsme neodletěli s čarodějnicemi, můžete se za měsíc těšit na další zprávičky.

Za ŠK vychovatelka Petra Vondrášková

Datum vložení: 2. 5. 2022 22:29
Datum poslední aktualizace: 16. 5. 2022 18:03
Autor: Petra Vondrášková

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Jiří a Marek - mrazem nás zalek.