Březen v ŠK

Březen v ŠK 1

Březen - měsíc knihy ...

Březen jsme začali jarními prázdninami a vyprávěním zážitků.

Měsíc březen je prvním jarním měsícem, patřil především jarní výzdobě školního klubu, proto i naše tvoření směřovalo k jaru. S radostí a těšením se na jaro jsme sundali zimní výzdobu a vytvořili výrobky s jarními motivy. Doufáme, že s nimi přivoláme to krásné jarní počasí. Každý z nás se už jistě těší, až se oteplí, bude delší den a začne se zelenat příroda. S měsícem ,,březnem’’ přichází nejen první jarní den, rozkvetlé kytičky, ptačí cvrlikání, ale především zrození všeho nového … Díky krásnému počasí jsme začali chodit více ven, kde jsme si užívali prvního sluníčka, venkovních her a mnoha dalších aktivit.

Měsíc březen se nazývá také měsícem knihy, proto jsme se tomuto tématu aktivně věnovali. Cílem bylo připomenout si, že kniha je nejenom dobrým společníkem, ale můžeme se díky ní podívat do světa fantazie, prožít mnohá dobrodružství, a nebo se na chvíli můžeme stát pohádkovými hrdiny. Povídali jsme si o našich oblíbených knihách a oslavovali je, protože knihy jsou nekonečným zdrojem poznání. Také jsme si vyrobili veselé knižní záložky.

A teď už se moc těšíme na svátky s jarem spojené, na Velikonoce.

Za ŠK vychovatelka Petra Vondrášková

Datum vložení: 2. 4. 2023 11:12
Datum poslední aktualizace: 2. 4. 2023 11:17
Autor: Petra Vondrášková

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Prší-li na svatého Vojtěcha, neurodí se švestky.