Říjen v ŠD I

Podzimníček

Podzim v zahradě

Krásné říjnové počasí nás vybízelo k pobytu na školní zahradě. Chlapci hráli především fotbal a holky si stavěly domečky a hrály si s míčem.

Při doplňkovém programu s Monikou Doubravovou děti chodily na vycházky, kde sbíraly různé přírodniny na naše vyrábění.

Protože podzimní příroda nabízí spoustu zajímavého a různobarevného materiálu, tak se první polovina října nesla ve znamení podzimu. Ve výtvarných a pracovních činnostech jsme zpracovávali různobarevné listí, kaštany, žaludy, bukvice, šípky..., prostě vše, co nám příroda nabídla.

Také jsme se věnovali podzimu v zahradě. Poznávali jsme ovoce a zeleninu nejen zrakem, ale i chutí. Používali jsme jablka jako tiskátka na malbu jablečného kompotu. Vyráběli jsme papírové jablko.

20. října jsme si výtvarnou tvorbou připomněli den stromů. Poslední den před prázdninami jsme si povídali o státním svátku vzniku Československé republiky. Vyrobili jsme si naši státní vlajku a pak už jsme si užívali poslední školní den před podzimními prázdninami.

V pondělí 31. října jsme si užívali Halloweenskou party. Měli jsme občerstvení, soutěže a ještě jsme vyráběli svítící dýně.

Vychovatelka ŠD I

Hana Lípová

Datum vložení: 1. 11. 2022 22:43
Datum poslední aktualizace: 4. 11. 2022 19:15
Autor: Hana Lípová

Březnové slunce má krátké ruce.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.