Duben v ŠD II

Duben v ŠD II 1

Veselé Velikonoce!

A přišel k nám duben – měsíc velikonočních tradic, zelenající se přírody, ale také posledních záchvěvů paní Zimy.

Hned na začátku dubna jsme se v naší družině věnovali velikonočnímu tvoření. Ozdobili jsme si krásná keramická vajíčka a zvonečky, vyrobili si veselé jarní zápichy, vyprávěli si o velikonočních zvycích.

Také jsme si připomněli Světový den zdraví, který každoročně připadá na 7. dubna. Děti si vyzkoušely obvazování, šátkový závěs ruky, masáž srdce na figurině, transport zraněného a jak postupovat při dopravní nehodě. Součástí programu bylo i tematické video „Zásady první pomoci.“ A protože duben je měsíc bezpečnosti, zároveň jsme probrali také pravidla jízdy na kole v silničním provozu a důležité dopravní značky.

Další oblíbenou aktivitou byl „Petrovický kvíz“, kde si děti vyzkoušely své znalosti z Petrovicka a okolí. Účast byla hojná a všichni dostali sladkou odměnu.

Jinak jsme malovali a kreslili jarní motivy a vyráběli veselé záložky do knih, v rámci doplňkového programu se děti věnovaly venkovním hrám a procházkám v přírodě.. Před keltským svátkem Beltain jsme si vyrobili slušivé netopýří čelenky a vyprávěli si o původu této staré tradice, dnes známé jako "pálení čarodějnic."

Vychovatelka Ilona Doubravová

Datum vložení: 3. 5. 2023 15:39
Datum poslední aktualizace: 3. 5. 2023 16:17
Autor: Ilona Doubravová

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.