Březen v ŠD I

Březen v ŠD I 1

Jaro klepe na dveře

Březen byl ve školní družině přímo nabitý činnostmi a událostmi. Protože v březnu začíná jaro, nastal ten správný čas začít tvořit výrobky s jarní tématikou. Družinu proto zaplavily obrázky prvních jarních kytiček, vyrobených pomocí různých výtvarných technik. Vyráběli jsme také pohybovací housenky.

Jelikož je březen měsíc knihy, vyráběli jsme záložky do knihy. K tomu byl Mezinárodní den žen, takže jsme se vrhli na vyrábění pro naše maminky, babičky, nebo kamarádky.  Kolektivně jsme si vytvořili výzdobu družiny. Počasí nám přálo, tak jsme si chodili hrát nejen do tělocvičny, ale i ven. K tomu jsme hráli různé stolní hry, stavěli jsme z lega.

Děti se v doplňkovém programu ŠD chopily zahradnického náčiní a staraly se o borůvkové keříky vysazené kolem plotu školní družiny. Všichni s radostí pleli, kypřili půdu a přesazovali. Také jsme společně uklízeli na školní zahradě.

Na konci měsíce jsme vyráběli přáníčka ke dni učitelů. Děti si ještě stihly vyrobit lodičky a poslední březnový den jsme setím osení zahájili přípravu na Velikonoce.

Vychovatelka Hana Lípová

Datum vložení: 2. 4. 2023 20:48
Datum poslední aktualizace: 2. 4. 2023 20:57
Autor: Hana Lípová

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.